Donnell Communtiy Room Reservations

Back to Donnell Room Reservations

March/April 2019
SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
10Mar111213141516
 
5:00pm - 8:00pm
Shockwave (Sheehe)
5:30pm - 7:45pm
Findlay Ump Assoc(Snyder)
6:55am - 7:30am
Lighthouse Team Mtgs (Nusbaum)
10:25am - 11:55am
Peer Coaching (Bishop)
7:00pm - 8:30pm
PTO meeting (Williams)
10:15am - 11:15am
Child Mentoring Connect (Bishop)
2:45pm - 4:45pm
Robotics II (Withrow)
3:00pm - 6:00pm
Instructional Incubator Tech Mtg. (Gott)
4:30pm - 9:00pm
12:00pm - 8:00pm
Shockwave Mini Camp Rhrsl (Sheehe)
include Band, Choir, Orch, Art Room
17181920212223
 
5:00pm - 8:00pm
Shockwave (Sheehe)
5:30pm - 7:45pm
Findlay Ump Assoc(Snyder)
6:55am - 7:30am
Lighthouse Team Mtgs (Nusbaum)
3:00pm - 6:00pm
Instructional Incubator Tech Mtg. (Gott)
10:15am - 11:15am
Child Mentoring Connect (Bishop)
12:40pm - 2:30pm
TSO Sectionals (Brax)also Wrestling Rm, Stage,Lab 116 and Community Room
2:45pm - 4:45pm
Robotics II (Withrow)
5:00pm - 8:00pm
Shockwave (Sheehe)
7:00am - 3:30pm
Staff Lunch (Harrington)
3:25pm - 8:00pm
Wittier F/D dance(Stahl)
12:00pm - 8:00pm
Shockwave Mini Camp Rhrsl (Sheehe)
include Band, Choir, Orch, Art Room
24252627282930
5:30pm - 7:30pm
USA Umpires Association (Kyle Ford)
5:00pm - 8:00pm
Shockwave (Sheehe)
6:55am - 7:30am
Lighthouse Team Mtgs (Nusbaum)
10:25am - 11:53am
Peer Coaching (Bishop)
10:15am - 11:15am
Child Mentoring Connect (Bishop)
12:40pm - 2:30pm
TSO Sectionals (Brax)also Wrestling Rm, Stage,Lab 116 and Community Room
2:45pm - 4:45pm
Robotics II (Withrow)
2:10pm - 2:30pm
7th grade spec ed home base (Brown)
7:15am - 3:30pm
DLT (Steiner)
5:00pm - 8:00pm
Shockwave (Sheehe)
12:00pm - 8:00pm
Shockwave Mini Camp Rhrsl (Sheehe)
include Band, Choir, Orch, Art Room
311Apr23456
5:30pm - 7:30pm
USA Umpires Association (Kyle Ford)
8:45am - 10:25am
computer lit
2:10pm - 2:30pm
6th grade special ed mtg (Brown)
5:00pm - 8:00pm
Shockwave (Sheehe)
6:55am - 7:30am
Lighthouse Team Mtgs (Nusbaum)
8:45am - 10:25am
computer lit
5:30pm - 6:30pm
Washington DC Chaperone Mtg.
8:45am - 10:25am
computer lit
10:15am - 11:15am
Child Mentoring Connect (Bishop)
2:45pm - 4:45pm
Robotics II (Withrow)
8:45am - 10:25am
computer lit
8:45am - 10:25am
computer lit
12:00pm - 8:00pm
Shockwave Mini Camp Rhrsl (Sheehe)
include Band, Choir, Orch, Art Room
78910111213
5:30pm - 7:30pm
USA Umpires Association (Kyle Ford)
8:45am - 10:25am
computer lit
10:30am - 2:30am
Students who are not testing
5:00pm - 8:00pm
Shockwave (Sheehe)
6:55am - 7:30am
Lighthouse Team Mtgs (Nusbaum)
8:45am - 10:25am
computer lit
11:40am - 2:08pm
Peer Coaching (Bishop)
5:30pm - 6:30pm
Wash DC Parent Mtg
7:00pm - 8:30pm
PTO meeting (Williams)
8:45am - 10:25am
computer lit
10:15am - 11:15am
Child Mentoring Connect (Bishop)
8:45am - 10:25am
computer lit
8:00am - 2:00pm
Staff Lunch
 
Display:
Navigation Bar:
AbsoluteRelativeBothNeither
This Calendar:
System Options:
Home Login